بزرگترین سرمایه گذاری در بیوتکنولوژی، تربیت نیروی متخصص این رشته - شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مقصود از روزی گوارا، دانش است . [امام باقر علیه السلام درباره این کلام خدای متعال «و ما آنها را از چیزهای گوارا روزی دادیم»فرمود]
شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» بزرگترین سرمایه گذاری در بیوتکنولوژی، تربیت نیروی متخصص این رشته

بزرگترین سرمایه گذاری در بیوتکنولوژی، تربیت نیروی متخصص این رشته است دبیر علمی ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران گفت: با توجه به تخصصی بودن زیست فناوری و بیوتکنولوژی ، تربیت نیروی متخصص در بیوتکنولوژی بزرگترین و مهمترین سرمایه گذاری در این رشته محسوب می شود. 

دکتر "مختار جلالی جواران" روز شنبه در حاشیه برگزاری ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی ایران در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: ایران در تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه های مختلف بیوتکنولوژی از جمله بیوتکنولوژی کشاورزی، پزشکی، صنعت و معدن، علوم پایه، دام و آبزیان و نانوتکنولوژی سرمایه گذاری های خوبی را انجام داده است.
وی گفت: کشور در زمینه دانش زیست فناوری و یا بیوتکنولوژی از جایگاه مناسب و خوبی در منطقه برخودار است به گونه ای که بعد از ترکیه و فلسطین اشغالی در رتبه سوم قرار دارد، اما با توجه به تربیت نیروی انسانی متخصصی که در بیوتکنولوژی در کشور صورت گرفته، کشور می تواند در جایگاهی بالاتر از وضعیت فعلی قرار بگیرد.
عضو هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی ایران با اشاره به اینکه جایگاه علمی ایران در زمینه بیوتکنولوژی در منطقه می تواند بیشتر و بالاتر از این میزان هم باشد، گفت: عدم هماهنگی بین بخش های مختلف فعال در این زمینه و عدم مدیریت تخصصی حاکم بر این رشته و به عبارتی عدم اشراف علمی مدیران این بخش به موضوع بیوتکنولوژی، از جمله علت هایی است که باعث شده تا ایران به جایگاه شایسته خود در این علم دست نیابد.
دبیر علمی ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی اضافه کرد: متاسفانه این مدیران که به موضوع تخصصی بیوتکنولوژی اشراف ندارند ، حتی در مواردی حاضر به مشاوره گرفتن از متخصصان این رشته نیستند و همین امر باعث می شود تا به جایگاه شایسته خود در علم بیوتکنولوژی در کشور دست پیدا نکنیم.
عضو هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی ایران یادآور شد: متخصصان ایرانی در زمینه بیوتکنولوژی به موفقیت های بزرگی دست یافته اند که از جمله آنها می توان به تولید 9 داروی محصول بیوتکنولوژی در کشور اشاره کرد که به مرحله تولید انبوه رسیده است و حتی بخشی هم به سایر کشورها صادر می شود.
وی افزود: از جمله این داروها، داروی سیناوکس است که در درمان بیماری ام اس به کار برده می شود؛ این دارو با همکاری بخش خصوصی و با حمایت دولت به تولید انبوه رسیده و علاوه برتامین نیاز داخلی به خارج نیز صادر می شود.
دانشیار دانشگاه تربیت مدرس اضافه کرد: همچنین در زمینه سلول های بنیادی و استفاده از آنها در درمان بیماری های مختلفی همچون بیماری های قلبی و عروقی، مغز و اعصاب، دانشمندان زیست فناوری ایران ، توانسته اند به موفقیت های بزرگی دست یابند.
دبیر علمی ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی یادآور شد: تولید محصولات تراریخت و حاوی ژن مقاوم به آفات ، کشاورزی مولکولی، نانوبیوتکنولوژی و شبیه سازی از دیگر توانمندی های محققان ایرانی در عرصه زیست فناوری است، اما با این حال ، قابلیت و توانایی های کشور در حدی است که می تواند به موفقیت های بالاتر از اینها نیز دست یابد.
جلالی تصریح کرد: تلاش محققان فعال در عرصه بیوتکنولوژی باید در این جهت باشد که این تکنولوژی نوین و تخصصی را به عرصه زندگی مردم و در جهت کاربردی کردن آن در جنبه های مختلف زندگی افراد، سوق دهند.
جلالی با اشاره به ارتقای کیفیت مقالات ارایه شده به ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی گفت: همایش بیوتکنولوژی به صورت هر دو سال یک بار و در سطح ملی برگزار می شود، اما با برنامه ریزی های به عمل آمده ، هفتمین همایش بیوتکنولوژی به صورت بین المللی برگزار خواهد شد.
دبیر ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی اظهار داشت: برگزاری همایش به صورت بین المللی علاوه بر اینکه باعث می شود محققان داخلی در جریان کارهای تحقیقاتی سایر محققان دنیا قرار گیرند، توانمندی ها و قابلیت های محققان علم بیوتکنولوژی در کشور ، نیز به جهان معرفی می شود.
ششمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 22 مرداد ماه گشایش یافت و امروز (شنبه) 24 مرداد ماه در سالن همایش های برج میلاد به کار خود پایان می دهد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( پنج شنبه 88/9/19 :: ساعت 7:54 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

احساس فراموشی دروس قبل از آزمون یکی از حالاتی که برای تعدادی از
شوق یادگیری، توفان مغزی بی شک مهمترین شرط در تمرکز حواس، علاقه ا
شوق یادگیری، توفان مغزی بی شک مهمترین شرط در تمرکز حواس، علاقه ا
تکنیک های نوین مطالعه و رشد و ارتقای درسی می¬پرسند: برای آن که ر
راههای مفیدی برای درس خواندن براى درس خواندن و یاد گرفتن مفید ر
توصیههای روانشناسانه برای بهبود کارایی و اثربخشی یادگیری انسانها
تکنیک هایی برای تند خوانی با بکار بستن نکات زیر مهارت تند خوانی
نکاتی برای برنامهریزی درسی برنامهریزی درسی مانند کشیدن یک نقشه ا
کلیدهایی برای حفظ بیشتر مطالب در ذهن اقسام مطالعه مطالعه برای ز
برای جلوگیری از اتلاف وقت درست مطالعه کردن را فرا بگیریم هنگامی
شیوه هایی برای مطالعه و خلاصه نویسی قبل از انجام ه