موانع پیشرفت - شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بردبارى همچون قبیله است و نزدیکان که فراهم کند مردم را براى یارى انسان . [نهج البلاغه]
شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» موانع پیشرفت

?- قدر و لیاقت شما محدود نیست

این حقیقت که شما زنده هستید و زندگی می کنید، باعث می شود که از شما یک انسان منحصر بفرد بسازد. اگر می خواهید در تمام مراحل زندگی از دیگران برتر باشید باید برای آن زحمت بکشید و تلاش کنید. همه افراد دارای استعدادها و توانایی هایی هستند که خودشان هم از آنها خبر ندارند. همه چیز را امتحان کنید تا بالاخره چیزی را که به آن علاقه دارید پیدا کنید. من به شدت اعتقاد به تغییر و تحول دارم. حتماً لازم نیست که در تمام طول عمر خود تنها یک کار را تکرار کنید. شیوه زندگی کردن خود را آنقدر تغییر دهید تا اینکه به راهی برسید که از صمیم قلب آنرا دوست می دارید.

?-  جهان اطراف ما تغییر نمی کند

دنیا از شما تشکیل شده. هر فردی که بر روی این کره خاکی زندگی می کند، یک دنیای متفاوت در ذهن خود دارد. تو دنیا را همانند من نمی بینی و من هم دنیا را مانند تو و خیلی از افراد دیگر نمی بینم. بنابراین همه چیز در دنیا به شما بستگی دارد. حالا به من بگویید: برای تغییر دنیای خود قصد دارید چه کاری انجام دهید؟

?-   هیچ کس مرا قبول ندارد

من به شما اطمینان دارم اما نظر من هیچ ارزشی ندارد، نظر هیچ کس مهم نیست؛ شما خودتان هستید که باید به خود اعتماد کنید. به محض اینکه به خودتان ایمان پیدا کردید دیگران هم به شما اعتماد پیدا می کنند، اما سعی کنید خودتان را به نظریات دیگران وابسته نکنید.

?-   من هیچ وقت نمی توانم خیلی پولدار شوم

من این جمله را بارها و بارها از زبان دیگران شنیده ام. ذهن ما همان قدر پول در می آورد که انتظارش را دارد. اگر من دائماً به خودم بگویم: "هیچ راهی وجود ندارد که من بتوانم میلیونی پول در بیاورم" ذهنم دیگر دنبال راههای نمی گردد که از طریق آن بتوانم میلیون ها تومان پول بدست آورم. اصلاً مهم نیست که افکار شما تا چه حد بلند پروازانه باشد حتی اگر به نتیچه هم نرسید حداقل یک ایده جدید را خلق کرده اید.

??- هیچ کاری در این مورد از دستم بر نمی آید

ناآگاهانه است! شما می توانید جنبه های مختلف زندگی خود را تغییر دهید. برخی از افراد نمی توانند یک چنین نگرشی را در ذهن خود ایجاد کنید و این مسئله واقعاً شرم آور است. زندگی ممکن است دشواری های بسیار زیادی را داشته باشد و تصمیم گیری هم دل و جرات زیادی می خواهد، اما شما توانایی تغییر همه چیز را دارید. بدانید که از زندگی خود چه می خواهید، ببینید چه مراحلی را باید طی کنید و بعد هم همه چیز را تغییر دهید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( چهارشنبه 87/7/10 :: ساعت 10:26 عصر )
»» موانع پیشرفت1

 ?-  تو به اندازه کافی مهارت نداری که از پس آن بربیایی

هیچ کس در زندگی از همان ابتدا به اندازه کافی در کاری مهارت بالا نداشته و همه بالاخره از یک جایی کار خود را شروع کردند.اگر تصمیم دارید کاری را انجام دهید، پس از همین حالا شروع کنید، به این دلیل که خیلی چیزها را در مورد آن مطلب نمی دانید، به خود استرس ندهید. حتماً نباید مدرک دانشگاهی داشته باشید تا بتوانید از عهده کاری بر بیایید. باید آنقدر تلاش کنید تا به هدف خود برسید. منابع دیگری بجز دانشگاه هم هستند که می توانند اطلاعات مفیدی را در زمینه های مختلف در اختیار شما قرار دهند. فقط باید راه و روش مناسب را پیدا کنید. اگر کارهایتان را به درستی انجام دهید و از راه درست وارد شوید و ارزش های خود را دست کم نگیرید، به راحتی دیگران متوجه توانایی های شما خواهند شد.

 ?- برای شروع کاری تازه خیلی دیر شده

میانگن عادی سن در اروپا برای آقایون 75 و برای خانم ها 79 است. این ارقام در امریکا و اروپا نسبت تقریباً مشابهی دارند. البته این رقم هر روزه در حال افزایش است و شاید روزی برسد که میانگین سن انسان ها به 100 سال نیز افزایش پیدا کند. این بدان معناست که هیچ وقت برای شروع کار تازه ای دیر نمی شود. شروع یک کار یا معامله تازه، راه مناسبی است که ذهن خود را فعال نگه دارید. همچنین این کار می تواند اشتیاق لازم برای انجام سایر کارها را نیز در اختیار شما قرار دهد. به هر حال هر کسی در یک سنی از دنیا می رود، اگر بخواهید منتظر روز مرگ خود بنشینید، آنوقت به هچ کاری نمی رسید، پس فقط هر کار تازه ای را امتحان کنید، اینطوری از زندگی لذت بیشتری خواهید برد.

?-  پذیرش جبر مطلق

این شما هستید که زندگی خود را کنترل می کنید و هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را بدون خواست و اراده شما انجام دهد. خداوند در درون شما نهفته است و نیروهای درونی شما را تقویت می کند. زمانی که نماز می خوانید، نه تنها شکر خداوند را به جا می آورید، بلکه خودتان را به یک زندگی بهتر ترغیب می کنید. زمانیکه از او طلب بخشش می کنید، از خودتان بخشش می خواهید. هیچ کس در جهان هستی نمی تواند واکنش های شما را کنترل کند. هیچ گاه اجازه ندهید یک چنین ایده ای به ذهن شما خطور کند. نباید به هیچ چیز و هیچ کس اجازه دهید که کنترل زندگیتان را به عهده بگیرند. برای خودتان زندگی کنید و به دیگران هم کمک کند که این کار را انجام دهند.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( چهارشنبه 87/7/10 :: ساعت 10:26 عصر )
»» موانع پیشرفت

?-  اگر در کاری شکست بخورید، بازنده هستید

این اتفاق ممکن است در تمام طول دوران تحصیلی و یا دوران شغلی برای ما اتفاق بیفتد. همه انتظار دارند که ما همیشه برنده، برنده، و برنده باشیم. شما باید این عقیده را در ذهن خود پرورش دهید که اگر چیزی را امتحان کردید، و در آن شکست خوردید، باید آنقدر آنرا تکرار کنید تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کرده و پیروز شوید. اگر شما معتقد باشید که اگر در کاری شکست خوردید، آنوقت بازنده هستید پس باید بدانید که با این تفکر تمام مردم دنیا بازنده محسوب می شوند. با یک چنین اعتقادی فقط خودتان را از صحنه پیشرفت دور نگه می دارید. یک ایده نوین را جایگزین این تفکر غلط کنید.

?- اگر اجباری به تغییر نیست چرا تغییر کنیم

منظور من این نیست که به خاطر اصل تغییر و تحول در زندگی خود تغییر ایجاد کنید. بلکه نظر من این است که افراد باید با پیشرفت تکنولوژی خودشان را وفق داده از نوآوری ها بهره بیشتری در کارهای خود ببرند. ما باید تغییر کنیم تا بتوانیم در زندگی به جلو پیش برویم. تا آنجایی که می توانید از افرادی که به سکون تمایل دارند و از تغییر و تحول خوششان نمی آید پرهیز کنید. اگر متوجه تغییری می شوید که می تواند در زندگی شما پیشرفت ایجاد کنید حتماً آن را امتحان کنید.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( چهارشنبه 87/7/10 :: ساعت 10:25 عصر )
»» موانع پیشرفت

موانع اقتصادی:

از مهمترین عوامل و موانع اقتصادی در رشد و پیشرفت یک کشور را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف-آموزش : آموزش نیروی انسانی چنان چه از کیفیت لازم برای اداره یک کشور بر خوردار نباشد آن کشور عقب مانده محسوب می گردد، به ویژه اگر آموزش علوم وفنون به روز و استاندرادو مطابق با آخرین پیشرفتهای روز نباشدهیچ ثمری برای آن کشور ندارد. در این جا لازم است به بحث آموزش از مهدکودک گرفته تا مدارس ودانشگاه ها پرداخته شود. زیر بنایی ترین عامل رشد اقتصادی در دراز مدت و میان مدت بحث آموزشی نیروی انسانی است و همان طورکه کشور عزیزمان در گذشته در این موارد ضعف داشته هنوز هم به معیارها و استاندارد های لازم نرسیده است .

ب-پایین بودن بهره وری در کل جامعه یعنی اینکه نیروی کار فعال کشور از عوامل و لوازم تولید خود و از انرژی وقت خود استفاده کافی و مفید ار ببرد مثلا میزان مصرف انرژی برق در جامعه هفتاد میلیونی ما بیشتر از مصرف برق کشور یک میلیاردی چین است .

ج-متکی بودن به درامد تک محصولی یعنی اینکه چنان چه تغییر و تحولی در قیمت جهانی نفت صورت بگیرد اقتصاد کشور ما دچار تزلزل می شود زیرا کشور ما وابسته به درامد نفت است.

د- عدم مدیریت صحیح در بسیاری از بخش های اقتصادی و تولیدی : امروزه اداره بنگاه های اقتصادی و تولیدی و توزیعی نیازمند افراد متخصص در این زمینه است در صورتی که مدیرانی نالا یق بر سر دستگاه های حکومتی بنشینند در آمد اقتصادی کشور را به باد خواهد داد. نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( دوشنبه 87/3/20 :: ساعت 4:0 عصر )
»» موانع پیشرفت

موانع اجتماعی :

یکی دیگر از موانع موجود برسر راه یشرفته شدن جوامع وجود موانع اجتماعی است که در این جا به بررسی تعدادی از آنها می پردازیم.

الف- بیکاری گسترده نیروی کار : در بسیاری از کشورها به دلیل عوامل مختلف از جمله :رشد جمعیت، نظام آموزشیو ماشینی شدن و خودکاری شدن (اتوماسیون)،عدم تعادل در نظام اقتصادی ،رکود اقتصادی و نبود زیر بنای اقتصادی در صد زیادی از جونان آن کشور بیکار هستند.

در بسیاری از کشورهای در حال توسعه که رشد جمعیت در آنها سریع است  عدم تناسب جمعیت و امکانت اقتصادی یکی از علل اصلی بیکاری یه شمار می رود . بیکاری به صورت آشکار یا پنهان از مشکلات جامعه ای است که نمی تواند به تناسب جمعیتی که وارد بازار کار می شوند شغل ایجاد کند. همچنین امروزه بسیاری از مشاغل به تخصص نیاز دارند یعنی فرد قبل از بر عهده گرفتن آنها باید یک دوره آموزشی را طی کند تا مهراتهای لازم را بدست آورد.با استفاده از تعلیمات نظام آموزش پرورش ودانشگاه می توان به مهرتها و اطلاعات لازم دست یافت اما اگر نظام آموزشی رسمی به مهارتهایی که نظام اقتصادی و مشاغل به آنها نیاز دارند توجه نکند یا به افراد آموزشهایی بدهد که در نظام اقتصادی کارایی ندارد یا برای بعضی مشاغل مناسب نیست نیرویی که وارد بازار کار می شود یا بیکار می ماند یا به مشاغل کاذب روی می آورد.

ماشینی شدن وخودکاری شدن یا جایگزینی ماشین به جای انسان که خاص کشورهای جهان سوم هم نیست وبه بسیاری از جوامع کنونی را هم شامل می شود می تواند یکی دیگر از عوامل بیکاری باشد.

هنگامی که نظام اقتصادی به نحوی سازمان یافته باشد که سود آوری تجارت و خریدو فروش بیش از کار تولیدی باشد. گرایش افراد به کارهای تولیدی کم می شود که این خود یکی از نشانه های عدم تعادل در نظام اقتصادی است ویا ممکن است بیکاری نتیجه رکود اقتصادی باشد یعنی شرایطی که در آن عرضه بر تقضا پیشی می گیرد و در خریدو فروش  کالاها رکود ایجاد می شود در این حالت فعالیتهای اقتصادی از رونق می افتد، تولید کنندهگان از تولید باز می مانند، افراد از سرمایه گزاری جدید خودداری می کنند در تنیجه نیروی کاری که تازه وارد بازار کار شده است و حتی نیروی کار ماهر هم بی کار می شود.

همچنین کشوری که فاقد صنایع زیر بنایی باشد ،سرمایه لازم را برای ایجاد صنایع زیر بنایی نداشته باشدو فاقد نیروی متخصصین لازم برای ایجاد این صنیع باشد در بسیاری از زمینه های صنعتی رشد نخواهد کرد و در نتیجه مشاغل جدید هم ایجاد نخواهد شد.کشوری که نتواند منابع آب خود را ذخره کند وبه طور مطلوب مصرف کند نخواهد توانست در زمینه کشاورزی ایجاد کند و در نتیجه در زمینه کشاورزی رشدی نخواهد داشت.

عواملی که از آنها نام بردیم بعضی از عوامل اقتصادی و غیر اقتصادی بی کاری در جوامع هستند .وجود این عوامل که مانع از اشتغال زایی می شود می تواند از رشد پرورش استعدادها جلوگیری کند.

ب – عدم توجه مسئولین جامعه به پیشنهادهای افراد دلسوز کشور:

در بسیاری از این جوامع افرادی هستند که نتنها به فکر رشد وترقی کشور نیستند بلکه به پیشنهادهای افرادی هم که دلسوز کشور هستند و خواستار رشد و ترقی جامعه می باشند توجه نمی کنند .جامعه ای موفق و پیشرو است که از مشورت تمامی افراد برای تصمیم گرفتن در زمینه رشد وپیشرفت کشور استفاده کنند و به آنها راه و میدان دهند و امکانات لازم را هم در

اختیار آنها بگذارند تا جامعه را در مسیر رشد و پیشرفت هدایت کنند .

در بسیاری از جوامع افرادی هستند، خود رای که در راس حکومت اند.وهرگونه دخالت سایرافراد را در امور سیاسی ،فرهنگی،اقتصادی واجتماعی ممنوع می کنند وکمتر کسی جرات مداخله در این امور را دارد ومی توانند نظرها وپیشنهادهای خود را که در راه سعادت جامعه است را ذکر کند.

مثلاً رضا شاه که فردی بسیا ر مستبد وخود رای بود ودر راس حکومت ایران قرا داشت در دوران حکومتش هر گونه فعالیت به کلی ممنوع بود .

هرکسی که به نحوی برخلاف نظر او بیان می کردسرکوب می شد.رضاشاه علاوه بر تبعید،زندانی کردن و کشتار مخالفانش نسبت به دوستان وحامیان خود نیز با شقاوت وبی رحمی رفتار میکرد.همچنین از ارتش خود در جهت سرکوب کردن عشایر وغارت ایالات بهره گرفت ،عشایری که در زمان جنگ جهانی اول در برابر قوای بیگانگان آن گونه مقاومت کرده بودند همچنین او دستور قتل بسیاری از روحانیون مبارز وشجاع را که تمامی تلاششان ارائه راه حلهای مناسب برای جلوگیری از دستگیری وانحطاط کشور بود راهم داد. 

پ- نبود امکانات لازم برای زندگی سالم در روستاها:

امروزه در بسیاری از جوامع اختلافات طبقاتی بسیاری دیده می شود که یکی از این اختلافات طبقاتی مربوط به روستاها و شهر می شود .در بسیاری از جوامع مردم روستا فاقد امکانات وشرایط مناسب لازم برای رشد استعداد ها هستند. در بسیاری از جوامع بودجه ها به شهرها وحوالی آنها اختصاص داده می شود در نتیجه مردم روستاها فاقد این بودجه خواهند بود. مثلا یکی از انی اختلافات در مورد نظام آموزشی است .در بسیاری از روستاها فاقد مدارس و معلمان مجرب برای تحصیل دانش آموزان خود هستند ویا دانش آموزان برای فراگیری علم و دانش در جایی نا مناسب که شباهتی با مدارس شهری ندارد باید درس بخواند. در روستاها جوانان و نوجوانانی هستند که دارای استعدادها و هوش سرشاری هستند که به دلیل عدم توجه به آنها و عدم امکتنات مناسب برای آنها از ادامه تحصیل باز مانده اند و به سمت کارهای خلاف کشیده شده اند. تحقیقات آماری نشان داده است که بیشترین درصد افراد معتاد در روستاها به سر می برند. اگر تمامی امکانات لازم ازجمله آموزشی ، بهداشتی ،فرهنگی ، اقتصادی و مسکن برای روستائیان فراهم شود آن زمان است که می توان بارشد وشکوفایی استعدادهای جوانان و نوجوانان مستعد؛جامعه را به رشد وپیشرفت رساند و از افت وعقب ماندگی آن جلو گیری کرد.

ت-عدم برخورد قاطع قانون با قانون شکنان وسوء استفاده کنندگان از بیت المال:

افراد ضعیف النفس وبا درجه ایمان ضعیف در بعضی از دستگاه ها ی دولتی وجود دارند که به راحتی از بیت المال سوء استفاده می کنند. واحیاناً سند سازی می کنند واموال بیت المال را حیف ومیل می کنند وبه ویژه در بانک ها ومراکز اقتصادی ومزایده ومناقصه های  دولتی زیادی انجام می دهند وبا اینکه از طرف مردم وبازرسان امین مورد شناسایی قرار می گیرند.ولی برخورد قاطع وعبرت آموز با آنها نمی شود. همین امر باعث می شود کارهای دولتی وغیر دولتی به خوبی انجام نگیرد.

ث-رواج رشوه گیری ورشوه دهی برای رسیدن به مقاصد فردی

رشوه دهی ورشوه گیری در بعضی ادارت از جمله ثبت احوال وداد گستری چنان رواج  یافته که برای مردم این امر بسیار عادی شده است.ومردم می دانند برای پیشروی در کارهای خود باید از این راه استفاده کنند.

جامعه ایی که خواستار رشد وپیشرفت است باید رشوه ورشوه خواری را ممنوع ودر تمامی موارد با عدالت رفتار کند.

ج- پایین بودن میزان کار مفید در بخش های مختلف تولیدی وخدماتی در جامعه:

اگر میزان کار مفید یک کارمند در اداره ای مانند مخابرات یا برق یا ثبت اسناد ویا جاهای دیگر را دقیقاً بررسی کنیم متوجه می شویم از بین هشت ساعت کار فقط دو ساعت آن مفید است.وبقیه ساعات اتلاف وقت وپرداختن به مسائل غیر ضروری است.

همین پایین بودن میزان کار مفید باعث عقب ماندگی وا فت یک کشور می شود.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( یکشنبه 87/3/19 :: ساعت 4:0 عصر )
»» موانع پیشرفت

موانع فرهنگی :

یکی دیگر از عواملی که می تواند از رشد وپیشرفت جامعه جلوگیری کند موانع فرهنگی است که اکنون به بررسی تعدادیاز این موانع می پردازیم .

الف – تهاجم فرهنگی توسط غربی ها و اشاعه آن توسط عوامل خود بافته داخلی :

تهاجم فرهنگی دیکی از شیوه های دقیق و کار شناسی شده استکبار جهانی برای مبارزه با هر تمدن فرهنگی استکه در برابر استکبار قرار می گیرد بسیار واضح و روشن است  که امروزه تسخیر و فتح دشمن دیگر به صورت حمله نظامبی و فیزیکی نیست بلکه نقش استکبار این است که آنان با بررسی همه جانبه و شناخت کافی طرف مقابل سعی میکنند فرهنگ خودشان در غالب تولیدات صنعتی ، رسانه ای و خدماتی به هر کشوری که می خواهند صادر کنند.

مثلا کالای مبتذل و ارزان قیمت و لباس هایی با مارک های غربی و عکس های معنی دار به روش مختلف صادر می کنند و از طریق آن فرهنگ خود را هم صادر می کنند و عوامل داخلی آنان نیز برنامه آنان را اجرا می کنند و مردم عادی نیز بدون توجه چنان عمل می کنند که گویا خواسته استکبار جهانی را به خوبی اجرا می کنند.

ب – عدم کنترل واردات محصولات فرهنگی وغیر فرهنگی از خارج :

متولیان و مسولان واردات کشور باید خیلی هشیارانه عمل کنند و از ورود کالاهای غیر ضروی و صرفا تجملی و علی خصوص فیلم ها و سریال ها و برنامه های کودک ونوجوان که از خارج خریداری و وارد می شود کنترل نموده تا مبادا دشمن طوری عمل نکند که با کمترین هزینه و با زیرکی خاص افکار و روحیات ملت ما را تسخیر کند و فرهنگ خود را با هزینه ما تبلیغ کند.

پ – بها ندادن و بی توجهی به ارزشهای فرهنگی وملی :

فرهنگ وتمدن هم از نظر قدمت تاریخی وهم از نظر بنای فکری و روحی بسیار بسیار ارزشمند و قابل دفاع منطقی است به فرموده امام خمینی (ره) زمانی در ایران رژیم طاغوت چنان عمل می کرد که گویا همیشه رفتن به پاریس ،لندن ، روشن فکری ومدنیت محسوب می شد. ورفتن به مکه ومدینه واماکن و شهرهای زیارت کهنه پرستی طلقی می شد.

این طرز تفکر باید اصلاح شود که انقلاب اسلامی آن وضعیت را تغیر داد.

ت – عدم اطلاع رسانی اخبار مختلف به صورت صحیح ودقیق در سطح جامعه :

از نشانه های ترقی و پیشرفت یک جامعه  انتشار صحیح واصول اخبار مختلف جامعه به مردم است که چنان چه در این زمینه کوتاهی شود زیان جبران ناپذیری بر جامعه و مردم آن می شود.مثلا :اقدامات و زحمات مسئولین و برانهم های آنها باید به اطلاع برسد  واین باعث دلگرمی مردم و تقویت نظام می شود.

ث- پایین بودن تیتراژ مطبوعات در جامعه :

در یک جامعه و کشور پیشرفته و توسعه یافته به دلیل بالا بودن سطح اطلاعات وفرهنگ مردم مخاطبین متنوع و گسترده می شودو در خور حال آنها باید روزنامه ها ومجلات و... عمومی تخصصی چاپ ومنتشر شود و از انحصار چند روزنامه بیرون آید.

ج- کیفیت نداشتن برنامه های مختلف جامعه و صدا وسیما:

به فرموده رهبربزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) : صدا و سیما باید دانشگاه باشد نه این که برنامه های آن فقط جنبه تفننی و سرگرمی داشته باشد بلکه بایدآموزشهای علمی و دقیق را برای اقشار مختلف جامعه ارائه دهد.

چ)پایین بودن سطح فرهنگ جامعه:

در بسیاری از جوامع وجود عواملی چون بی سوادی وعدم  تحصیلات افراد آن جامعه می تواند عاملی برای عدم پیشرفت آن جامعه باشد.در بسیاری از جوامع نه تنها بودجه ایی برای تحصیلات وافزایش سطح سواد افراد اختصاص داده نمی شود بلکه از پیشرفت کسانی که به فراگیری علم ودانش علاقه مند هستند هم جلوگیری می شود که این خود نه تنها از پیشرفت علمی وفرهنگی جامعه جلوگیری می کند بلکه باعث انحطاط وعقب ماندگی ان کشور هم می شود.تحصیل وفراگیری علم می تواند نقش به سزایی را در در موفقیت جاکعه داشته باشد.

علم انسان را بلند مرتبه وبلند نظر می کند وانسان را برای تصمیم گیری های بهتر بای آینده خود آماده می کند.چه بسیار جوامعی  هستند که به دلیلبالا بودن سطح علم وفرهنگ جامعه در زمینه های مختلف پیشرفتهای قابل توجهی داشته اند.

البته علم بی عمل نه تنها سودی ندارد بلکه موجب ضرر هم می شود اگر در جامعه ایی بودجه زیادی علم وتحصیلات داده شود اما از علم خود در موارد غیر مفید استفاده کنند مسلم است که سرمایه آن کشور به باد فنا رفته است.

ح)ترویج وگسترش فرهنگ تجمل گرایی رفاه گرایی ومصرف گرایی:

تجمل گرایی  ورفته گرایی می تواند باعث اختلاف طبقاتی بین افراد جامعه شود.در جوامعی که اسراف وتبذیر زیاد است وافراد به فکر قناعت وصرفه جویی نیستند هیچ گاه وحدت ویک دلی وجود نخواهد داشت.چرا که به دلیل عدم انفاق بین مردم طبقاتی از مردم بسیار ثروتمند وطبقاتی از مردم بسیار فقیر خواهند بود .

 رفاه گرایی ودوری از کار وتلاش در جهت آباذانی کشور می تواند زمینه ایی برای عقب ماندگی جامعه شود مثلاً:کشور چین که یکی از کشور های صنعتی جهان محسوب شده است می بینیم که مردم چین در زمینه صرفه جویی بسیار فعال اند و تا از لباسی در حد تمام و کمال استفاده نکند آن را دور نمی اندازند. همچنین، کارمندان چینی تا اواخر شب مشغوبل کار هستند و هیچ گاه خسته نمی شوند مه این عوامل دست به دست هم داده اند تا کشور چین به یک کشور بزرگ صنعتی تبدیل شود.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( یکشنبه 87/3/19 :: ساعت 4:0 عصر )
»» موانع پیشرفت

موانع سیاسی:

یکی دیگر از عواملی که مانع رشد و پیشرفت فرد یا جامعه می شود وجود موانع سیاسی است.جنگ و درگیری داخلی وخارجی واستبداد واستعمار می توانند مانعی برای رشد وپیشرفت  فرد وجامعه باشد.اختلافات درونی ووجود منافقین که به هر نحوی تلاش می کنند تا بین مردم تفرقه واختلاف ایجاد کنند.

 انان تلاش می کنند که استقلال جامعه را بر هم بزنند تا شاید بتوانند از این طریق وحدت میان افراد جامعه را بر هم بزنند.زمانی که بین مردم جدایی واختلاف باشد  در نتیجه مردم نمی توانند برای گرفتن تصمیمات مهم با یکدیگر مشورت کنند به این ترتیب عدم مشورت افراد با یکدیگر مانع رشد وپیشرفت خود افراد ودر نهایت جامعه می شود.وهمچنین وجود رقابت ها وحسادتها در بین افراد جامعه کشور را بهدچار مشکلات دیگری می کند. اکنون به بررسی چند تن از عوامل سیاسی که مانع رشد وپیشرفت جامعه می شود پرداخته ایم.

جنگ وکشمکش برون مرزی:

وجود جنگ ودر گیری بین دو یاچند کشور عمده ترین عامل سیاسی است که می تواند از پیشرفت  یک کشور جلوگیری کند.در طول تاریخ کشورهای زیادی بوده اند که به علت جنگ ودرگیری از پیشرفت بازمانده اند . همه ما میدانیم که به دنبال هر جنگ وکشمکشی پیامدهای بسیار ناگواری پیش خواهد آمد که از جمله انها می توانیم به از بین رفتن منابع انرژی ،نفتی و.... ، بی خانمان شدن وتلف شدن بسیاری از مردم ، فقر اقتصادی و فرهنکی واز بین رفتن تمامی امکانات ان کشور و.... اشاره کرد.

برای مثال می توانیم کشورهای افریقایی را نام ببریم که به دلیل غارت منابع با ارزش این کشورها توسط استعمارگران امریکا،انگلیس وروسیه اکنون بسیاری از این کشورها زیر خط فقر هستند.

وکودکان زیادی از این کشورها از سوء تغذیه رنج می برندوبه انواع بیماری ها مبتلا هستند .اکنون بسیاری از این کشورها وابسته به به بیگانگان هستند .

بی لیاقتی وغفلت حاکمان ومسئولان مملکتی :

در بسیاری از کشورها حاکمان ومسئولان مملکتی نسبت به انجام وظایف خود وخدمت به مردم بی کفایت وبی اعتنا هستند .این گونه حاکمان بیشتربه فکر خوش گذرانی وراحت طلبی خود هستند وبهفکر مردم جامعه نیستند.در نتیجه تصمیماتی که برای اداره توسط این افراد گرفته می شود نه تنها به نفع مردم ان کشور نیست بلکه به ضرر انها هم هست.برای مثال کشور ما در زمان محمدرضاشاه وضعی بسیار اشفته داشت.وابستگی محمدرضا شاه به بیگانگان وبی کفایتی وغفلت نسبت به خواسته های مردم باعث مردم شد .

همین امر مانع از پیشرفت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه شد.دخالت بیگانگان در امور کشور و عدم توجه محمد رضا شاه به مسائل مملکتی ایران باعث شد که کشور ایران از رشدو ترقی باز بماند و روز به روز عقب مانده تر شد. با وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و سقوط حکومت شاه با عث شد هویت از دست رفته ایران دوباره مسیر پیشرفت ار طی کند و اکنون می بینیم که ایران   از لحاظ صنعتی ، پزشکی ، فرهنگی و کشاورزی پیشرفت های زیادی کسب کرده است ومی تواند در سطح جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( شنبه 87/3/18 :: ساعت 4:0 عصر )
»» موانع پیشرفت

ب:موانع اجتماعی.

1-دامهایی از جمله اعتیاد:

مسئله ی اعتیاد می تواند ریشه در دلایل مشترک جهانی، دلایل مشترک جامعه و دلایل فردی وخانوادگی داشته باشد .

دلایل مشترک جهانی:مثل سیاستهای استثماری و اقتصادی، فراوانی مواد مخدّر و آزادی پنهان در پخش آن، وجود شبکه ها ی فعّال در به ام انداختن افراد به ویژه نسل جوان که آینده سازان یک جامعه و تعالی بخشان آن هستند.

دلایل مشترک در هر جامعه: فقر،بیکاری،فقدان آگاهی و یا آموزش های غلط و فریبنده ،فشار های روانی موجود در جامعه، فقدان امنیت برای آینده.

دلایل شخصی-خانوادگی : سرخوردگیها،بی محبتی،احساس کمبود امنیت،شکست های پی در پی و... .

علاوه بر دلایلی که ذکر شد دلایل دیگر وجود دارد که به فقر بیکاری مربوط نیست ،بنابراین مهمترین و قابل کنترل ترین کانون همان کانون خانواده است؛متأسفانه این کانون در اغلب خانواده ها به ویژه در طبقات محروم و دچار فقر و بیکاری مجالی برای عملکرد صحیح نمی یابد و فرد از رشد باز می ماند.

 راه کارهای حل مشکل اعتیاد:

درکتاب «غلبه بر اعتیاد1»آمده :برآن نیستیم که اطره و یا امیال مرتبط با رفتار اعتیادی را محو کنیم، هدف ما ایجاد احساسات مثبتیاست که تکانه های اعتیادی را تحت تأثیر خود قرار دهد و از قدرت آن بکاهد.

مراقبه، ورزش،استفاده از شیوه های مذهبی و ...هریک می تواند به نوعی در حل این معزل اجتماعی مؤثر واقع شود ،اما قبل از آن باید ریشه ی اعتیاد مورد حلّاجی قرار گیرد که این ریشه ها به اختصار شرح داده شد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( جمعه 87/3/17 :: ساعت 4:0 عصر )
»» موانع پیشرفت

موانع پیشرفت

الف:موانع فردی.

1-عدم خود باوری و بهره وری از امکانات:

دشمن در پی ناکامی‌های گسترده خود در مقابل ملت ایران، به دنبال شیوه‌ها و حیله‌های جدید است و مردم و به ویژه نخبگان باید با هوشیاری کامل، عوامل تضعیف‌کننده ی اعتماد به نفس  را نفی و روند رشد اعتماد به نفس ملی را دنبال کنند.

پیروزی در دفاع مقدس، تاثیر شخصیت ممتاز امام خمینی (ره) و موفقیت در عرصه‌های مختلف از جمله انرژی هسته‌ای از عوامل دستیابی ملت ایران به حد قابل قبولی از اعتماد به نفس است و ملت ایران در نیمه راه دستیابی به اهداف و آرمانهای خود و در مسابقه پیشرفت منطقه‌ای و جهانی قرار دارد و باید در پایان مدت اجرای سند چشم‌انداز بیست ساله درابعاد مختلف، حرف اول را در منطقه بزندکه رسیدن به این هدف نیازمند تقویت اعتمادبه نفس ملی و شتاب بخشیدن به روند پیشرفت کشور است. .

دولت آمریکا یعنی شیطان مجسّم و دیگر سلطه طلبان، در راه تحقق اهداف خود، با مانعی جدی به نام بیداری وایستادگی ملت ایران روبرو شده‌اند و همین مسئله علت اصلی چالش غرب با جمهوری اسلامی ایران است چرا که آنان نظام اسلامی را علت اصلی شکستهای خاورمیانه‌ای خود و عامل برملا شدن ماهیت حقیقی شعارهای دروغین غرب درباره حمایت از دمکراسی و مبارزه با تروریسم می‌دانند. آمریکاییها که یک روز حاضر نبودند حتی پنج سانتریفیوژ را در ایران بپذیرند تا همین چند ماه پیش تأکید می‌کردند که ایران باید از همه فعالیتهای هسته‌ای خود دست بردارد اما با ایستادگی ملت، اکنون کار به جایی رسیده است که به ناچار می‌گویند ایران در همین حد توقف کند و جلوتر نرود1..و این نمونه ی بارزی از نقش اعتماد به نفس و خود باوری در روند رشد و تعالی است و همین طورعدم خود باوری نیز مانعی در این زمینه می باشد  .

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تلاش دشمنان در پیدا کردن راههای جدید برای ضربه زدن به ملّت ایران را پیامد طبیعی شکست‌های آنان خواندند وافزودند: امروز اعتماد به نفس ملی‌از همیشه ضروری‌تر است وملت و به ویژه دانشجویان، نخبگان و مسئولان باید راههای جدید بیگانگان برای تضعیف ایران اسلامی را شناسایی و پیش بینی کنند تا بتوانند حیله‌های جدید آنان را خنثی سازند. اگر این عامل اساسی در ملّتی وجود نداشته باشد آن ملت همیشه عقب می‌ماند و چشم به راه کمک دیگران است اما برخورداری‌از اعتمادبه نفس عمومی، اندیشه تأمین نیازهای ملّت را دراذهان نخبگان مطرح می‌سازد، باعث بکارگیری و شکوفایی استعدادها می‌شود و موفقیتهایی به دنبال می‌آورد که هریک زمینه ساز موفقیت‌های خوشه‌ای دیگر می‌شود و ملت ایران این واقعیت را در دفاع مقدس و عرصه‌های مختلف تجربه کرده است.

ایجاد یأس و ناامیدی، منحرف کردن استعدادهاوتهدید به‌حمله نظامی سه عامل و سه رخنه اصلی دشمن برای اعتماد به نفس مردم ایران است و ضرورت هوشیاری ملت و به خصوص اندیشمندان در مقابل این عوامل بسیار مؤثر است؛ بیگانگان تلاش می‌کنند با ایجاد یأس، انکار پیشرفتها، به رخ کشیدن فاصله ملت ایران با ملتهای پیشرفته ‌وتیره ‌نشان دادن افق آینده، در میان مردم و بخصوص جوانان، ناامیدی و انفعال ایجاد کنند اما ملت با شناخت واقعیت ها، درک تواناییهای جوانان خود و تکیه بر تجربیات موفق سه دهه اخیر در روند تامین نیازهای ملی، با شتاب بیشتری به حرکت به سمت قله های رشد وپیشرفت ادامه خواهدداد.نوشته های دیگران ()
نویسنده متن فوق: » محمدحسین ( جمعه 87/3/17 :: ساعت 4:0 عصر )
»» لیست کل یادداشت های این وبلاگ

احساس فراموشی دروس قبل از آزمون یکی از حالاتی که برای تعدادی از
شوق یادگیری، توفان مغزی بی شک مهمترین شرط در تمرکز حواس، علاقه ا
شوق یادگیری، توفان مغزی بی شک مهمترین شرط در تمرکز حواس، علاقه ا
تکنیک های نوین مطالعه و رشد و ارتقای درسی می¬پرسند: برای آن که ر
راههای مفیدی برای درس خواندن براى درس خواندن و یاد گرفتن مفید ر
توصیههای روانشناسانه برای بهبود کارایی و اثربخشی یادگیری انسانها
تکنیک هایی برای تند خوانی با بکار بستن نکات زیر مهارت تند خوانی
نکاتی برای برنامهریزی درسی برنامهریزی درسی مانند کشیدن یک نقشه ا
کلیدهایی برای حفظ بیشتر مطالب در ذهن اقسام مطالعه مطالعه برای ز
برای جلوگیری از اتلاف وقت درست مطالعه کردن را فرا بگیریم هنگامی
شیوه هایی برای مطالعه و خلاصه نویسی قبل از انجام هر کاری باید مر
بهترین زمان برای درس خواندن زمان مناسب برای مطالعه از جمله موضوع
مطالعه روشمند در فصل تابستان فرصت‏هاى تازه‏اى براى مطالعه و تفکر
چگونه کتاب فلسفه را بخوانیم توصیه هاى زیر اصولاً براى دانشجویانى
اهمیت انگیزش دریادگیری روانشناسان،یادگیری راتغییرنسبتا پایداری م
[همه عناوین(1019)][عناوین آرشیوشده]

>> بازدید امروز: 83
>> بازدید دیروز: 143
>> مجموع بازدیدها: 1214649
» درباره من

شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
محمدحسین
_سوال مهر 8) در این وبلاگ ما قصد داریم تا در چند پست به سوالات ریاست محترم جمهوری در قالب پرسش مهر 8 پاسخ دهیم.از تمام دانش آموزان و همکاران فرهنگی که بازدید کننده این وبلاگ می باشند.تقاضا داریم با نظرات خویش ما را در این راه یاری دهند. سوالاتتان را به آدرس زیر ایمیل کنید hassanzare59@gmail.com

» پیوندهای روزانه

قفل پارکینگ
فروشگاه اینترنتی دکه ایرانی [1]
فروشگاه صاحب قران [1]
یوزرنیم پسورد nod 32 [3]
هالیوود شاپ [1]
فروشگاه دی شاپ
سی شاپ [1]
جک واس ام اس خفن و عکس از بازیگران [45]
مشاوره جنسی [71]
مقاله مشاوره [100]
مقالات کامپیوتر [52]
مذهبی [1]
مشکلات جنسی [1]
[آرشیو(13)]

» فهرست موضوعی یادداشت ها
عکس هایی از سریال نوروزی مرد 2000 چهره![17] . عکس هایی از سریال نوروزی مرد 2000 چهره!4[13] . تصاویری زیبا از شهر venice[13] . و[7] . در[6] . خود[5] . را[5] . تا[5] . است[5] . علم[5] . فرهنگی[4] . همه[4] . نیست[4] . های[4] . ی[4] . یا[4] . یک[4] . می[4] . نقش[4] . که[4] . از[4] . اقتصادی[4] . انسان[4] . انسانی[4] . انقلاب[4] . با[4] . ،[4] . پرسش[4] . خانه[4] . خنده[4] . زمینه[4] . شد[4] . شدن[3] . شده[3] . شده برای[3] . شده تو[3] . شرت[3] . شروع[3] . سونی[3] . سیاسی[3] . سیره[3] . سیستم[3] . شأن[3] . شاخصه[3] . شاخصها[3] . شعار[3] . شما[3] . شماره[3] . شملات[3] . شناسی[3] . شهر[3] . شکست[3] . شکسته[3] . صادق[3] . صدای[3] . صدرالمتالهین سرفصل[3] . صفحه[3] . صوتی[3] . زن[3] . زنانه[3] . زندگی[3] . زنگ[3] . زیبا[3] . زیبا دانلود[3] . زیباترین[3] . زیبای[3] . زیر[3] . ریاضی[3] . زاد[3] . زمین[3] . زمین برای[3] . زیرساختار[3] . سؤال[3] . ساده[3] . سایز[3] . سخن[3] . سربازان[3] . سرمایه[3] . سری[3] . سریال[3] . سمت[3] . سوالات[3] . سوتالات[3] . سوسانو[3] . خصوصیات[3] . خون[3] . خیر[3] . خیلی[3] . خدمتگزاری اهمیت[3] . خدمتگزاری برکات[3] . خسته[3] . خفن[3] . خلاصه[3] . خلاقیت[3] . خلق؟[3] . خور[3] . دارم[3] . دانا[3] . دانستنی[3] . دانش[3] . دانلود[3] . دایرکتوریهای[3] . دخترانه[3] . درباره[3] . درس[3] . رار[3] . دیدگاه[3] . دیر[3] . دیگران[3] . دین[3] . دینی[3] . خوبی[3] . دفاع[3] . دل[3] . دوباره[3] . دوسِت[3] . ذخیره[3] . رایگان[3] . رشته قرآن[3] . رشتهء[3] . رضا[3] . روایت[3] . روش[3] . رسانی[3] . رسانی جلوه[3] . روی[3] . رویال[3] . خانواده[3] . ختم[3] . خدمت[3] . خدمت رابطة[3] . خدمتگذاری[3] . خدمتگزار[3] . خدمتگزاری[3] . حاکمیت[3] . حق[3] . حکمتش[3] . خارجی[3] . خاطر[3] . چرا[3] . جهت[3] . جومونگ[3] . چند[3] . چهره[3] . چهره![3] . چیست[3] . حجم[3] . حرفه[3] . حرکت[3] . حسین[3] . حضرت[3] . تلفن[3] . تم[3] . تما اگر[3] . تمامی[3] . توسعه[3] . تی[3] . جالب[3] . جامعه[3] . جاوا[3] . جاوا نرم[3] . جبر[3] . جدید[3] . جذاب[3] . جزئی[3] . جستجوی[3] . جلوگیری[3] . پس[3] . پسرانه[3] . پشت[3] . پشتیبان[3] . بیوتکنولوژی،[3] . پای[3] . پایداری[3] . بودن[3] . بوش(فلش) خدمت[3] . بی[3] . بهداشتی[3] . بیماری[3] . بین[3] . بربیایی اگر[3] . برطرف[3] . برگزیدگی[3] . برنامه[3] . برکات[3] . بزرگترین[3] . بسیار[3] . بشر[3] . بشناسیم[3] . بلند[3] . بلوتوث[3] . بلوغ[3] . به[3] . تازه[3] . تبدیل[3] . تبیین[3] . تحصیل[3] . تخصصی[3] . تداوم[3] . تدریس[3] . تدوین[3] . ترانه[3] . ترانهء[3] . تربیت[3] . ترین[3] . پیشرفت[3] . تصویری[3] . تعلیم[3] . تغییر[3] . پی دانلود[3] . پی فضای[3] . پذیری[3] . پرتاب[3] . تصاویر[3] . 0.[3] . 1[3] . 1.[3] . 1.3[3] . 11.[3] . 2000[3] . 2009 امروز[3] . 3[3] . 3 خدمتگزاری[3] . 3.80 دانلود[3] . 4[3] . 40[3] . 60[3] . 81[3] . 9 غزه[3] . age[3] . b[3] . BitDefender[3] . Book دانلود[3] . BT[3] . Con این[3] . convertor[3] . Creator[3] . cut[3] . data[3] . DVD/CD[3] . empires تم[3] . Erics دانلود[3] . File[3] . Hero[3] . [5] تفارق[3] . [5] داستان[3] . [5] راهکارهایی[3] . [4] پیرامون[3] . [4] توسعه[3] . [4] تکنولوژی[3] . [4] چگونه[3] . [6] فروشگاه[3] . [6] نمونه[3] . [5] ارتباط[3] . [7] فروشگاه[3] . [8] دیدگاه[3] . [8] فروشگاه[3] . [9] دستیابی[3] . -[3] . - تم[3] . ! عید[3] . (Separation)[3] . (جاوا[3] . (در[3] . (سری[3] . (ع)[3] . (ع) اهتمام[3] . [10] امام[3] . [11] علل[3] . [11] عکس[3] . [13] عکس[3] . [17] هشتادویک[3] . [2] آیین[3] . [2] ابرازهای[3] . [2] استقامت[3] . [2] چگونگی[3] . [2] چند[3] . [2] خدمت‏رسانی[3] . [2] دانلود[3] . [2] دیوجانس[3] . [2] گرسنگان[3] . [2] مقایسه[3] . [2] هیچ[3] . [2] وجود[3] . [2] سفری[3] . [2] عبادت[3] . [2] علوم[3] . [2] تلقین[3] . [20] روان[3] . [20] فروشگاه[3] . [20] نمونه[3] . [3] اعتقاد[3] . [3] انگیزه[3] . [3] پنج[3] . [3] زیاده[3] . [3] علم[3] . [21] فروشگاه[3] . [3] فرمایشات[3] . [3] مجموعه[3] . [3] نباید[3] .
» آرشیو مطالب
انگیزه پیشرفت
بهره‌برداری از IT برای پیشرفت نظام آموزشی کشور ضروری است
برنامه ریزی منابع انسانی 2
عوامل پیشرفت:
خلاقیت و پیشرفت
خودشناسی، تکیه بر نیروی درون و تصمیم‌گیری موثر
جزمیت و جمود
خرافه‌پرستی‌ و پیشرفت
تقلید و پیشرفت
امید
نحوه نگرش افراد به زندگی و کشور و پیشرفت
پیشرفت در علوم هسته ای
موانع پیشرفت :
عوامل سیاسی
شخصیت‌پرستی‌ و پیشرفت
همرنگی‌ با جماعت‌ و پیشرفت
از دست‌ رفتن‌ قوه‌ تمیز بین‌ خوشایند و مصلحت‌
القاپذیری‌ و پیشرفت
موانع پیشرفت از نظر ریاست محترم جمهور
عوامل پیشرفت و تعالی همه جانبه
عواملی که ما را در مسیر پیشرفت وتعالی همه جانبه قرار می دهد عبار
نگرش هایی که مانع پیشرفت در زندگی می شوند
هفته اول آذر
هفته دوم آذر
هفته سوم آذر
هفته چهارم آذر
هفته اول دی
هفته سوم دی
هفته چهارم دی
هفته دوم دی
هفته اول بهمن
هفته دوم بهمن
هفته سوم بهمن
هفته چهارم بهمن
هفته اول اسفند
هفته دوم اسفند
هفته چهارم اسفند
هفته سوم اسفند
هفته اول فروردین
هفته سوم خرداد 1387
عکس بازیگران
بازیگران خارجی
راههای رسیدن به پیشرفت
عکس فانتزی 1
عکس فانتزی 2
عکس بازیگر ایرانی
دانلود آهنگ
دانلود تم گوشی
عکس المپیک حیوانات
فیلم سنتوری
چند بازیگر خارجی
عکس چین
عکس جالب و خنده دار
عکس خواننده
31 سایت برای دانلود
عکس فیلم زیر تیغ
زندگینامه و عکس سلمان خان
فیلم سینمایی
عکس ورزشی
هک با بلوتوث
تقویم برای کامپیوتر
محمد رضا گلزار
نگار فروزنده
تئاتر شمس
بیوگرافی مهدی مقدم
جالب و خفن
و قتی مسئله ی هسته ای ، مسئله ی دانش آموزان شود
عکس های از بازیگران ترانه مادری
نیوشا ضیغمی عکس
عکس های حمید گودرزی
عکس تعدادی از بازیگران کره ای 1
عکس زیبا
عکس های هانیه توسلی در فیلم عاشق
عکس های هانیه توسلی در فیلم عاشق
عکس از نیکی کریمی
عکس از نیکی کریمی 1
10 عامل پیشرفت
10 عامل مهم نوآوری
10 عامل مهم نوآوری 2
10 عامل مهم نوآوری3
انیمیشن
عکس بازی با گربه
عکس هایی از گلشیفته فراهانی
اسلام و توسعه اقتصادی
استراتژی فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه
موانع پیشرفت
علل پیشرفت و سقوط یک جامعه از دیدگاه امام علی
توسعه و پیشرفت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب
ویگیهای افراد موفق
خانواده مهمترین عامل پیشرفت
اتحاد ملی و پیشرفت علمی فناوری
عوامل پیشرفت و تعالی همه جانبه
امروزه اندیشه وتمدن اسلامی جان مایه نیرومندی برای احیا دارد اگر
بیست عامل عقبماندگی ایرانیان
عوامل پیشرفت
موانع پیشرفت
هفته اول مرداد
هفته دوم مرداد
هفته سوم مرداد
هفته چهارم مرداد
هفته اول شهریور
هفته دوم شهریور
هفته سوم شهریور87
هفته چهارم شهریور87
هفته اول مهر87
هفته دوم مهر87
هفته سوم مهر87
هفته چهارم مهر87
هفته اول آبان 87
هفته دوم آبان 87
روان شناسی مسایل و شملات و خصوصیات بلوغ و نوجوانی و علایم بلوغ
فروشگاه تی شرت مردانه دخترانه پسرانه استین کوتاه و بلند
روان شناسی مسایل و شملات و خصوصیات بلوغ و نوجوانی و علایم بلوغ
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و آموزش نرم افزارهای تخصصی
روان شناسی مسایل و شملات و خصوصیات بلوغ و نوجوانی و علایم بلوغ
فروشگاه نرم افزارهای موبایل سونی اریکسون و نوکیا و موتورولا
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و گرافیکی
عکس هایی از سریال نوروزی مرد 2000 چهره
تصاویری زیبا از شهر venice
روان شناسی مسایل و شملات و خصوصیات بلوغ و نوجوانی و علایم بلوغ
عکس هایی از سریال نوروزی مرد 2000 چهره
فروشگاه نرم افزارهای گرافیکی
روان شناسی مسایل و مشکلات و خصوصیات بلوغ و نوجوانی و علایم بلوغ
فروشگاه نرم افزارهای کاربردی و سیستم عامل
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی گرافیکیوکاربردی و آموزش نرم افزارهای
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی گرافیکی وکاربردی و آموزش نرم افزارهای
فروشگاه نرم افزارهای تخصصی و آموزش تی شرت و لباس ورزشکاران
فروشگاه لوازم آشپزخانه و خانه
فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی زنانه
نمونه سوالات مسابقات آزمایشگاهی کشوری و استانی
نمونه سوتالات المپیادهای ریاضی فیزیک و شیمی کشوری و استانی
عکس هایی از سریال نوروزی مرد 2000 چهره!
هشتادویک 81 قسمت خلاصه سریال افسانه جومونگ
عکسهایی زیبا از سوسانو و بازیگران کروه ای در سریال جومونگ
عکس های خفن از بازیگران زن و سربازان زن خارجی
دیدگاه مبتذل نسبت به کار خانواده اولین و مهمترین عامل پیشرفت ا
اعتقاد به برگزیدگی شاخصها برای افراد بشر و مسلمانها علامتهایی ا
زیاده گویی
دستیابی به پیشرفت وتعالی موفقیت باید اصولی را بشناسیم
داستان تحصیل کردن قاضی ابویوسف انصاری
پیرامون نقش تعلیم و تربیت در پیشرفت
راهکارهایی جهت توسعه وپیشرفت ایران
توسعه اقتصادی چیست
علل پیشرفت و موانع پیشرفت
امام علی (ع) و برنامه حاکمیت عقل و علم در جامعه
گرسنگان علم با وجود گرسنگی غذا فائده نشستن پای موعظه عالم
استقامت و پایداری در تعلیم و تربیت
وجود مردی بدون وسیله زاد و ولد
دیوجانس به خاطر علم و حکمتش از اسیری آزاد شد
مقایسه مرکب قلم عالم با خون شهید
فرمایشات علی علیه السلام درباره طلب علم
سفری در جستجوی دین
چند روایت در فضیلت علم
چگونگی برطرف شدن موانع کرسی درس حضرت صادق
علوم قرآن در نظر دیگران
تلقین پذیری دیدگاه مبتذل نسبت به کار
ارتباط بین المللی اعتقاد به برگزیدگی
علم بدون معرفت بی فایده است فرمایشات علی علیه السلام درباره طلب
آیین نامه اجرایی روش های نوین در تدریس
تکنولوژی ارتباطات
معیار و ملاک و میزان بودن عقل از نظر علامه طباطبایی
بزرگترین سرمایه گذاری در بیوتکنولوژی، تربیت نیروی متخصص این رشته
قرآن بزرگترین منبع معارف برای معماری علوم انسانی است
امام علی (ع) و برنامه حاکمیت عقل و علم در جامعه
تفارق (Separation) علم و دین از دیدگاه شهید مطهری
پنج عامل مانع کمال انسان صدرالمتالهین
سرفصل های جزئی وپیشنهادی سؤال های فراخوان پرسش مهر
دانستن حق مردم است یا ندانستن؟
آیا از دیدگاه قرآن اهمیت علم منحصر به علوم دینی است؟ یا مطلق علم
مهمترین عناصر فرهنگی مؤثر در عقب ماندگی علمی
گشودگی فرهنگی
معظم انقلاب اسلامی در تبیین شاخصه های جامعه توسعه یافته می فرمای
آیا علم با دین ناسازگار است؟
ارزشهای اصلی - زیرساختار نوآوری
دوران دفاع مقدس مسیر خدمتگذاری به مردم را هموار
آیا شعار خدمتگزاری به نفع مردم ختم به خیر می شود؟
شأن همه ما شأن خدمت گزاری به مردم است
چه کنیم که خدمتگزار خوبی باشیم
حضرت امام و خدمت گذاری
انگیزه ها در خدمتگزاری
اهمیت خدمت رسانی
جلوه های خدمتگزاری
برکات خدمت
عبادت یا خدمت به خلق؟
چگونه خدمت گذار خوبی برای جامعه باشیم
خدمت‏رسانی و تداوم زندگی اجتماعی
بازی پرتاب کفش به سمت بوش(فلش)
خدمت رسانی در سیره ی امیر المومنین
خدمت گذاری در سیره ی امام رضا (ع)
دانلود زنگ های فابریک گوشی های موبایل ringtone
دانلود نرم افزار تبدیل تمامی فایلهای صوتی و تصویری PSP Video Con
این نرم افزار مدیریت فایلها و دایرکتوریهای شما را بسیار ساده کرد
دانلود یک سری زیبا از عکس های پشت زمینه موبایل wallpaper mobile
دانلود نرم افزار حرفه ای بازیابی اطلاعات smart data recovery
meida convertor دانلود نرم افزار تبدیل تمامی فرمتها به فرمت فایل
برنامه ی Remind Me v3.50 برای گوشی های نوکیا سری 60 ورژن 3 N82 -
تم نوکیا سری 40 - مجموعه 4 تم جدید Theme Nokia s40
پس زمینه ی موبایل جدید و زیبا
دانلود بازی عصر فرمانروایان با فرمت جاوا age of empires
تم بسیار زیبا و جدید برای نوکیا سری 60 ورژن 3
خدمتگزاری به مردم در سیره و سخن امام حسین (ع)
اهتمام به امور مسلمانان و برکات خدمت
رابطة العلم و العقل‏درروایات
نباید از مسیر خدمتگذاری به مردم منحرف شویم
عوامل موثر در خلاقیت و نوآوری
هیچ کس مرا قبول ندارد
قدر و لیاقت شما محدود نیست
پذیرش جبر مطلق
نگاهی به حرکت اقتصاد ایران از روی زمین تا زیر زمین
برای شروع کاری تازه خیلی دیر شده
برای شروع کاری تازه خیلی دیر شده
تو به اندازه کافی مهارت نداری که از پس آن بربیایی
اگر در کاری شکست بخورید، بازنده هستید
تم بسیار زیبای رویال برای ایکس پی
فضای رایگان دانا گیگ !
عید غدیر مبارک
دانلود چند ترانه کوتاه و زیبا از مازیار فلاحی
ابرازهای مخفی ویندوز ایکس پی
دانلود محافظ صفحه نمایش از گرگ آسمان
وین رار جدید نسخهء 3.80
دانلود آهنگ محشر دوسِت دارم دوباره با صدای گرم مازیار فلاحی
نرم افزار واحد یار رشتهء آمار نسخه 11. 0. 1. 1 ، مقطع کارشناسی
کرک برای نرم نرم افزارهای محافظتی BitDefender 2009
امروز عاشوراست...
کرک برای نرم نرم افزارهای Nero 9
غزه شده کرببلا
بازی فوق العاده جذاب و مهیج Hero of Sparta
هک واقعی بلوتوث با آخرین ورژن BT File Manager 1.3 (جاوا برای تما
اگر اجباری به تغییر نیست چرا تغییر کنیم
دانلود نرم افزار قدرتمند
دانلود نرم افزار حرفه ای Process Master
دانلود ترانهء زیبای کوه از علی لهراسبی
مجموعه ای از فریم های زیبا (در سایز عریض) برای طراحان
اس ام اس لاو و عشقولانه برای اونیکه دل شکسته مزایای خنده
مجموعه ای زیبا از تصاویر پس زمینه (سری اول) برای ویندوز XP
10 زنگ خور جدید موبایل- اهنگ موبایل Ringtone Mobile New
دانلود کتاب الکترونیکی اطلاعات عمومی و دانستنی های جالب Pdf Book
دانلود کم حجم ترین نرم افزار تدوین و ویرایش تصاویر vcd cut pro
island quest دانلود بازی مرحله ای جاوا
نرم افزار حرفه ای طراحی تم سونی اریکسون Theme Creator Sony Erics
دانلود کتاب آموزشی جلوگیری از بیماری قند
آیا شما از انبار کردن DVD/CD های خود خسته شده اید؟
دانلود زیباترین محافظ صفحه های گوشی موبایل screen saver
دانلود نرم افزار ذخیره و پشتیبان گیری از شماره های تلفن موبایل b

» لوگوی وبلاگ


» لینک دوستان
سایت تبیان
هادرباد شناسی (روستایی در شرق شهرستان بیرجند)
برج خنک کننده 09125644552
چانه
قران
کارواش خانگی همه کاره جت مینی
عکس فانتزی و متحرک
میرسالار
سورپرایز
غیرت=عفت
برلیان
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
منو وتووقاصدک
عکس های زیبا و دیدنی از دنیای پرندگان
گیاهان دارویی
روانشناسی زنان و مردان
پد ضد عرق Underarm shild
مجموعه بیانات رهبر معظم
عمو همه چی دان
آموزش خیاطی و کاریکاتورهای ازدواج
راه های و فواید و تاثیر و روحیه ... خدمتگذاری
ســـــــــرزمـــــــیـــن آهــــــن
عکس های جالب و متحرک
عکس های خفن و کمیای روز و عکس های پرطرفدار
تبادل نظر
وای ندیدید شما ا!!!!!!!

اسرائیل کودک کش، اسرائیل بچه کش، اسرائیل آدم کش، اسرائیل تروریست
چرا اینجوری؟
عمو همه چی دان
روان شناسی کودکان استثنایی
مهدویت
وبلاگ گروهی ائمه اطهار
روان شناسی و اتیسم
کتابخانه دیجیتال روانشناسی
کتاب الکترونیکی
روان شناسی
علی زارع
طوفان در پرانتز
پرسش مهر 10
پارس دانلود
سوپر لینکستان لیندا
اختلالات و مشکلات جنسی
سوپر لینک خشگل دختر
عکس لود
همه چی هست؟!!!!
کوچک های بزرگ
حلقرج
سریال افسانه جومونگ
چگونه خدمتگذار خوبی باشیم
عکاسخانه
چی داری؟ عکس ....
مشکلات زندگی جنسی آیا در زندگیتان ؟؟؟؟
پیچیدگی سکوت
متفاوت
بازی های کامپیوتری
روان شناسی
آموزش زبان های خارجی و قواعد و گرامر زبان
روان شناسی، اعصاب و غدد
هدفی داری نداری؟ گذشته ها
سوالات کنکور دکتری
تکنیک های تندخوانی
نمونه سوالات دروس پیش دانشگاهی و متوسطه کلیه رشته ها
مطی جون
بیتوته
آموزش ساخت جعبه هدیه، آموزش گل سازی، گل بلندر
شمع سازی و چشم های متحرک زیبا و فانتزی

» صفحات اختصاصی

» لوگوی لینک دوستان


» وضعیت من در یاهو
یــــاهـو
» موسیقی وبلاگ

» طراح قالب