چه کنیم که خدمتگزار خوبی باشیم - شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانش را بجویید؛ هرچند در چین باشد . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
شیوه های نوین مطالعه، راه‌های پیشرفت و موانع پیشرفت
 
 RSS |خانه |ارتباط با من| درباره من|پارسی بلاگ
»» چه کنیم که خدمتگزار خوبی باشیم

آغاز سال تحصیلی 88-87 با طرح چهارمین پرسش مهر رئیس جمهور:

    همزمان با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی 88-87 در سراسر کشور، رئیس جمهور با طرح چهارمین پرسش مهر از دانش آموزان درباره خدمتگزاری و ویژگی های یک خدمتگزار سؤال کرده است.
    به گزارش کیهان زنگ آغاز سال تحصیلی 88-87 در دبستان دخترانه شهید سیدکاظم موسوی منطقه 12 تهران به دست معاون اول رئیس جمهور به صدا درآمد.
    در این مراسم که وزیر آموزش و پرورش نیز حضور داشت، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید همزمان با سراسر کشور راس ساعت 8 صبح نواخته شد.
    پرویز داوودی، معاون اول رئیس جمهور طی سخنانی در جمع دانش آموزان، تقارن بازگشایی مدارس با ماه رمضان و لیالی قدر را گرامی داشت.
    وی خطاب به دانش آموزان گفت: شما جوانان با بهره گیری از همه مزیت های جوانی با فطرتی پاک، استعدادهای بالاو با روحیاتی مالامال از شجاعت و شهامت با فراگیری و کسب ابزار کارا و بران علم و دانش و همچنین با امتیاز استشمام در فضای معطر انقلاب اسلامی و با بهره گیری از مکتب غنی اهل بیت علیهم السلام، بهترین هایی خواهید بود که پیام اسلام و انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان می رسانید.
    معاون اول رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: لایحه رفع مشکلات معیشتی فرهنگیان در آینده ای نزدیک به مجلس می رود و با همکاری این دو نهاد، مشکلات آنان حل خواهد شد.
    داوودی درباره اقدامات عمرانی صورت گرفته در حوزه آموزش و پرورش نیز گفت: بیش از پنج هزار مدرسه در یک سال گذشته احداث شده است.


    
    رئیس جمهور: فرهنگیان مهم ترین اقشار جامعه اند
    همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، رئیس جمهور در پیامی فرا رسیدن آن را تبریک گفت.
    محمود احمدی نژاد در بخشی از پیام خود آورده است: مجموعه آموزش و پرورش بزرگترین، مؤثرترین، مهم ترین و عزیزترین مجموعه کشور است. همین امروز جامعه فرهنگیان ما، مؤمن ترین انقلابی ترین و پاک ترین اقشار جامعه هستند. هیچ کاری با کار جامعه فرهنگی ما قابل مقایسه نیست. بزرگ ترین خدمات، بزرگ ترین ابتکارات و خلاقیت ها، پیشرفت های علمی و معنوی و سیاسی جامعه و دستاوردهای اقتصادی در همه عرصه ها مرهون دلسوزی، فداکاری و تلاش صادقانه و مخلصانه جامعه فرهنگی است. من صمیمانه از همه آنها تشکر و دو سه نکته را عرض می کنم و پرسش امسال را طرح خواهم کرد.
    دولت با همه توان، خودش را در کنار و در خدمت جامعه فرهنگی می داند؛ با مشکلات و مضایقی که هست و همگان اطلاع دارند. دولت با همه توان در تلاش است که بهترین فرصت و فضا را در حد امکان برای خدمتگزاری جامعه فرهنگی فراهم کند. همه تلاش ها این است که سرمایه گذاری ها و دلسوزی های دولت و جامعه فرهنگی متمرکز در مدرسه و در جهت علم آموزی و تربیت نسل های مؤمن و شجاع باشد. من به جامعه فرهنگیان عرض می کنم به فضل الهی این تلاش ها ثمر خواهد داد و جهش ها و تحولات در راه است. امیدوارم و مطمئن هستم که با دستان پرمهر و کلام زیبا و آموزنده و پرورش دهنده فرهنگیان و معلمان امسال هم نسل نوجوان و نسل جوان ما یکبار دیگر عدالت، مهرورزی و پیشرفت همه جانبه کشور را خواهد شنید و خواهد آموخت و برای تحقق آن مصمم تر خواهد شد.
    خطاب به دانش آموزان عزیز عرض می کنم که قدر فرصت و دوران جوانی و نوجوانی را بدانید. امروز شرایط برای شما مهیاست و مسئولیت و ماموریت های بزرگ ملی و بین المللی در برابر شماست. باید به سرعت راه کسب علم و معرفت و خودسازی را بپیمایید.
    احترام به معلم، دل دادن به کلام معلم، ارادت به معلم، این مقدمه و لازمه علم آموزی، معرفت، رسیدن و به دست آوردن فرصت برای کارهای بزرگ و بزرگ تراست. من مطمئن هستم و امیدوارم که نسل نوجوان و جوان، قدر خودش، قدر جامعه فرهنگی کشور و قدر فرصت خودسازی و علم آموزی را خواهد دانست.
    و اما به مسئولان آموزش و پرورش هم توصیه ای دارم. قدر جامعه فرهنگی را بدانید. قدر خدمت و خدمتگزاری به بهترین های کشور و در بهترین عرصه ها را بدانید. تلاش های خوبی را دارید انجام می دهید. همه این تلاش ها باید در متن جامعه فرهنگی همراه با جامعه فرهنگی و با کمک جامعه فرهنگی و مشارکت و نظارت آنها بیش از پیش گسترش پیدا کند. همه تلاش ها برای خدمت به معلم و کلاس در رابطه معلم و دانش آموز باید متمرکز شود. خوشبختانه جهت گیری درست است اما باید همه امکانات و توان ها را بسیج کنیم و دولت هم آماده است. ان شاءالله و به فضل الهی نخواهیم گذاشت امسال جامعه فرهنگیان ما با بعضی مشکلات مالی و بودجه ای و کسری ها مواجه شود. از هر کجا که لازم باشد، بتوانیم و قوانین اجازه دهد، این کار را خواهیم کرد تا جامعه فرهنگیان ما با آسودگی خاطر بیشتر- ان شاءالله- در خدمت تعالی کشور باشند.
    
    چهارمین پرسش مهر رئیس جمهور
    و اما پرسش امسال. طی سه سال سه پرسش مطرح شد. پرسش اول درباره عدالت، پرسش دوم درباره مهرورزی و پرسش سوم درباره پیشرفت و تعالی همه جانبه کشور و امروز درباره «خدمتگزاری» است. بهتر از من می دانید که بهترین انسانها نزد